logo

Las Woda & Blues

XVI Ogólnopolski Festiwal Bluesowy
01 - 04.05.2024

test
o festiwalu

HISTORIA FESTIWALU

Zapraszamy Cię na niezapomnianą podróż przez świat bluesa na jednym z najpiękniejszych zakątków Polski - na Pojezierzu Sławskim! To tutaj, w magicznym ośrodku Wratislavia, rozkwita idea festiwalu, która zrodziła się w sercach Jacka i Doroty Łapińskich.

Od momentu, gdy pierwsze dźwięki bluesa rozbrzmiały wśród drzew i jezior ośrodka, historia tego festiwalu nabierała tempa. Już w 2005 roku formacja Black & Blues wprawiła naszych gości w zachwyt potężnymi dawkami bluesa, sprawiając, że sobotnie wieczory stawały się niezapomnianymi chwilami.

W 2006 roku narodził się pomysł jamowania, który szybko przekształcił się w stworzenie niezwykłego festiwalu. Rozmowy z najlepszymi zespołami bluesowymi w Polsce, gorące przyjęcie pomysłu przez muzyków, a także wsparcie mediów - to wszystko sprawiło, że machina festiwalowa ruszyła pełną parą.

Ale to dopiero początek! Przygotowania do festiwalu trwały w gorączce. Wykańczano pensjonat, budowano dodatkową stołówkę, zmieniając ośrodek dosłownie z godziny na godzinę. A gdy dołączył do nas zlot ogólnopolski LAS WODA BLUES i GARBUS, energia tego wydarzenia sięgnęła zenitu!

Sukces pierwszych edycji to tylko początek. Dzięki ogromnej determinacji organizatorów i miłośników bluesa, festiwal stał się nieodłączną częścią kalendarza muzycznego Polski. Od 2008 roku na Sławskim rynku powstaje Aleja Gwiazd Polskiego Bluesa, gdzie największe gwiazdy odciskają swoje dłonie podczas trwania festiwalu.

Dlatego też, przyjdź i dołącz do nas, dołącz do tej niezwykłej podróży przez dźwięki, emocje i historie bluesa. Festiwal Bluesowy Las, Woda & Blues czeka na Ciebie, abyś mógł być częścią tej niezapomnianej przygody!

aktualności festiwalowe

las woda & blues festival

las woda & blues

GWIAZDY FESTIWALU

Pomysł aby rozpocząć duże bluesowe granie na Pojezierzu Sławskim kiełkował w głowie Jacka Łapińskiego od momentu gdy wraz ze swoją żoną Dorotą zostali właścicielami ośrodka Wratislavia. Początkowo na terenie ośrodka grały zespoły czysto amatorskie często niewiele mające wspólnego z bluesem. Nadszedł rok 2005 w ośrodku "Wratislavia" wystąpiła formacja Black & Blues. Wczasowicze w trakcie swojego pobytu w ośrodku otrzymywali w sobotnie wieczory potężne dawki bluesa. Latem 2006 roku zaczął się tworzyć pomysł zrobienia jamowania, który przerodził się w starania o stworzenie festiwalu. Od września 2006 zaczęły się przygotowania. Prowadzone były rozmowy z zespołami będącymi czołówką na polskiej scenie bluesowej. Każdy z muzyków ochoczo godził się na występ na festiwalu który był na razie w głowach. Czas uciekał a do festiwalu było coraz bliżej.

2008
MAGDA PISKORCZYK
test
galeria festiwalu

las woda & blues festival

Formularz kontaktowy

Newsletter

Bądź na bieżąco

Nasz newsleter startuje już wkrótce!

Klikając „Zapisz się do newslettera” wyrażacie Państwo zgodę na naszą Politykę Prywatności. Szczegółowe informacje na temat naszej Polityki Prywatności i przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej aktualnej Polityce Prywatności. W celu rezygnacji z otrzymywania newsletterów, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: biuro@wratislavia.pl