logo
Wróć do strony festiwalu
koncert icon

news

koncert icon

01.02.2024

MICHAŁ "GIER" GIERCUSZKIEWICZ

Michał "GIER" Giercuszkiewicz - wirtuoz perkusji

Michał "GIER" Giercuszkiewicz (ur. 29 września 1954 roku w Katowicach, zm. 27 lipca 2020 roku.) - niezwykle utalentowany polski perkusista, znany przede wszystkim z zespołu Dżem - legendy polskiego blues'a i rocka.

Dołączył do Dżemu w 1987 roku, zastępując legendarnego Ireneusza Dudka. Jego energetyczny styl gry, umiejętność improwizacji i doskonała technika sprawiły, że szybko zdobył uznanie wśród fanów i krytyków. Jego wkład w kolejne albumy zespołu, takie jak "Kilka zdartych płyt...", "Pod wiatr" czy "Detox" okazał się niezwykle istotny dla kształtowania charakterystycznego brzmienia Dżemu.

Michał "GIER" Giercuszkiewicz wniósł znaczący wkład w twórczość zespołu Dżem, zarówno poprzez swoją technikę perkusyjną, jak i kompozycje muzyczne. Jego rola nie ograniczała się jedynie do wykonywania partii rytmicznych, ale także do współtworzenia wielu utworów, które stały się klasykami polskiego rocka.

Jego perkusyjne partie nie tylko dodawały energii i dynamiki utworom Dżemu, ale także były istotnym elementem aranżacji, które definiowały charakterystyczne brzmienie zespołu. Przykłady takich utworów to np. "Czerwony jak cegła", "Wehikuł czasu", "Whisky", czy "Sen o Wiktorii". Giercuszkiewicz potrafił doskonale balansować między surowością rockowego brzmienia a subtelnymi akcentami, które nadawały utworom unikalny charakter.

Ponadto, jako współkompozytor, Michał "GIER" Giercuszkiewicz miał udział w tworzeniu tekstów i melodii niektórych piosenek Dżemu. Jego kreatywność i wyczucie muzyczne przyczyniły się do powstania wielu niezapomnianych utworów, które do dziś są uwielbiane przez fanów zespołu.

Wraz z Dżemem, Giercuszkiewicz brał udział w licznych trasach koncertowych i festiwalach, prezentując swoje umiejętności perkusyjne oraz energetyczną obecność sceniczną. Jego wkład w historię zespołu Dżem pozostaje niezapomniany i nadal inspiruje kolejne pokolenia muzyków.

Poza Dżemem, Michał "GIER" Giercuszkiewicz współpracował także z innymi artystami i zespołami, zarówno w Polsce, jak i za granicą, udowadniając swoje wszechstronne umiejętności i zdolności adaptacyjne.

Dzięki swojej pasji, talentowi i niezłomnej determinacji, Michał "GIER" Giercuszkiewicz stał się jedną z ikon polskiego rocka, a jego wkład w muzykę pozostaje niezapomniany dla fanów i kolegów po fachu.

W 2009 roku podczas II Festiwalu "Las, Woda & Blues" miał przyjemność odsłonić swoją gwiazdę na Alei Gwiazd Bluesa w Sławie.

Formularz kontaktowy

Newsletter

Bądź na bieżąco

Nasz newsleter startuje już wkrótce!

Klikając „Zapisz się do newslettera” wyrażacie Państwo zgodę na naszą Politykę Prywatności. Szczegółowe informacje na temat naszej Polityki Prywatności i przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej aktualnej Polityce Prywatności. W celu rezygnacji z otrzymywania newsletterów, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: biuro@wratislavia.pl