poznaj nas
logo
las woda & blues
Wróć do strony festiwalu
koncert icon

news

koncert icon

02.02.2024

KRZYSZTOF GŁUCH

Krzysztof Głuch Oscillate

Krzysztof "Kris" Głuch jest niekwestionowanym mistrzem na polskiej scenie jazzowej i bluesowej. Znany śląski pianista, kompozytor, aranżer i producent, swoją karierę artystyczną rozpoczął już ponad czterdzieści lat temu. Przez ten czas zapisuje się jako postać niezwykle ceniona w środowisku muzycznym.

Jego dorobek to ponad dwadzieścia albumów muzycznych, na których słychać wyjątkową wrażliwość i techniczną biegłość. Nie tylko jako solista, ale również jako muzyk sesyjny, współpracował z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej. Wspomnienia z pracą przy Martynie Jakubowicz, Włodzimierzu Kiniorskim, czy z legendarnym zespołem Dżem, pozostają niezapomniane dla wielu fanów muzyki.

Jego działalność nie ogranicza się jedynie do granic Polski. Koncerty, na których prezentuje swój talent, odbywał nie tylko w kraju, ale także za granicą, obejmując takie kraje jak Stany Zjednoczone, Rosję, Francję, Holandię, Włochy i Afrykę. Ta międzynarodowa aktywność przyczyniła się do jeszcze szerszego rozgłosu i uznania dla jego twórczości.

Ważnym etapem w jego karierze było współtworzenie zespołu Cree w latach 1997-2003, który zapisał się na kartach historii polskiego jazzu. Po tym okresie, Krzysztof Głuch postanowił podjąć nowe wyzwania i założył własną formację "Ości", która później przekształciła się w projekt "Krzysztof Głuch Oscillate". Ich debiutancki album "Live", wydany w 2013 roku, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno krytyków, jak i publiczności.

Krzysztof Głuch nie tylko zdobył uznanie w środowisku muzycznym, ale również został doceniony przez czytelników prestiżowego kwartalnika "Twój Blues", którzy dwukrotnie, w latach 2014 i 2016, przyznali mu tytuł Pianisty Roku. To świadczy o jego stałym miejscu w elicie polskich muzyków jazzowych i bluesowych.

Nominacja do prestiżowej nagrody Janosha w 2015 roku to kolejny punkt na liście osiągnięć Krzysztofa Głucha, który wciąż pozostaje aktywny artystycznie i nieustannie poszukuje nowych inspiracji i wyzwań. Jego muzyka to nie tylko zbiór dźwięków, ale prawdziwa podróż przez emocje i historie, które opowiada każdą nutą.

Warto również wspomnieć, że w 2016 roku, podczas festiwalu "Las Woda & Blues", Krzysztof Głuch miał zaszczyt odsłonić swoją gwiazdę na pierwszej w Polsce alei gwiazd bluesa. To wyjątkowe wyróżnienie było ukoronowaniem jego niezwykłej kariery oraz trwałym dowodem uznania dla jego wkładu w polską scenę muzyczną. Głuch pozostaje więc nie tylko jako wybitny artysta, ale także jako symbol inspiracji dla kolejnych pokoleń muzyków bluesowych.

Formularz kontaktowy

Newsletter

Bądź na bieżąco

Nasz newsleter startuje już wkrótce!

Klikając „Zapisz się do newslettera” wyrażacie Państwo zgodę na naszą Politykę Prywatności. Szczegółowe informacje na temat naszej Polityki Prywatności i przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej aktualnej Polityce Prywatności. W celu rezygnacji z otrzymywania newsletterów, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: biuro@wratislavia.pl