logo
Wróć do strony festiwalu
koncert icon

news

koncert icon

01.02.2024

APOSTOLIS ANTHIMOS

Apostolis Anthimos

Apostolis Anthimos to postać niezwykle barwna i utalentowana w świecie muzyki. Jego życiorys to historia pełna pasji, wytrwałości i nieustającej eksploracji muzycznych możliwości. Urodzony w 1954 roku w Grecji, Anthimos szybko zyskał uznanie jako wybitny gitarzysta, kompozytor i multiinstrumentalista.

Jego fascynacja muzyką rozpoczęła się w młodym wieku, kiedy to zaczął eksperymentować z różnymi instrumentami. Już w wieku szesnastu lat dołączył do lokalnych zespołów muzycznych, gdzie jego talent szybko się wybijał. Połączenie tradycyjnej greckiej muzyki z nowoczesnymi brzmieniami stanowiło fundament jego eksperymentów dźwiękowych.

Jednak prawdziwą rozpoznawalność przyniosła mu współpraca z zespołem SBB, legendą polskiego rocka progresywnego. Jego wirtuozeria na gitarze elektrycznej, połączona z niezwykłym wyczuciem melodii, wzbogaciła brzmienie zespołu i przyniosła mu międzynarodowe uznanie. Współpraca ta zaowocowała serią znakomitych albumów i niezapomnianych koncertów.

Anthimos to artysta wszechstronny. Oprócz gry na gitarze elektrycznej, doskonale radzi sobie również z gitarą akustyczną, instrumentami klawiszowymi oraz perkusją. Jego muzyka to połączenie rocka, jazzu, fusion i elementów muzyki etnicznej, co nadaje mu niepowtarzalny charakter.

Jego solowe projekty muzyczne są równie ekscytujące, co jego prace z zespołami. Jako lider zespołu Apostolis Anthimos Trio wyróżnia się nie tylko jako instrumentalista, ale także jako kompozytor, który potrafi poruszyć najgłębsze struny duszy słuchacza.

Jego twórczość to podróż przez różnorodne emocje, od energicznych rockowych riffów po delikatne, melodyjne pasaże. Jego muzyka jest jak opowieść, która przenosi słuchacza w różne światy i emocje, zachęcając do refleksji i podróży w głąb siebie.

Nie można zapomnieć również o jego wkładzie w edukację muzyczną. Jako mentor wielu młodych muzyków, Apostolis Anthimos dzieli się swoim doświadczeniem i pasją, inspirując kolejne pokolenia artystów do odkrywania własnego głosu i wyrażania siebie poprzez muzykę.

Apostolis Anthimos to nie tylko muzyk, ale także ikona, która swoją niezwykłą twórczością i osobowością inspiruje i zachwyca fanów na całym świecie. Jego nieustanna eksploracja dźwięku i eksperymentowanie z muzyką sprawiają, że jego twórczość jest zawsze świeża, zaskakująca i niezwykle porywająca. W 2011 roku odkrył swoją gwiazdę na Alei Gwiazd Blusa w Sławie podczas Festiwalu "Las, Woda & Blues" w towarzystwie swojego przyjaciela z SBB Józefa Skrzeka.

Formularz kontaktowy

Newsletter

Bądź na bieżąco

Nasz newsleter startuje już wkrótce!

Klikając „Zapisz się do newslettera” wyrażacie Państwo zgodę na naszą Politykę Prywatności. Szczegółowe informacje na temat naszej Polityki Prywatności i przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej aktualnej Polityce Prywatności. W celu rezygnacji z otrzymywania newsletterów, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: biuro@wratislavia.pl