logo
Wróć do strony festiwalu
koncert icon

news

koncert icon

01.02.2024

ROMAN "PAZUR" WOJCIECHOWSKI

Roman "Pazur" Wojciechowski

Roman Aleksander Wojciechowski, znany również jako Pazur, to postać niezwykle istotna w polskiej scenie muzycznej. Urodzony 9 czerwca 1949 roku w Siemianowicach Śląskich, od najmłodszych lat przejawiał niezwykłe zamiłowanie do muzyki. Jego pasja i talent szybko zaprowadziły go na szczyty muzycznej sławy.

Początki jego kariery wiążą się z muzyką rhythm and bluesową, która stała się jego nieodłącznym towarzyszem. Jego charakterystyczny głos oraz niepowtarzalny styl wokalny sprawiły, że szybko stał się rozpoznawalną postacią na polskiej scenie muzycznej. Jego interpretacje utworów poruszały serca słuchaczy, a koncerty przyciągały tłumy.

Roman Pazur Wojciechowski miał niezwykłą zdolność współpracy i adaptacji. Nagrywał i koncertował ze wszystkimi liczącymi się twórcami polskiej muzyki rozrywkowej, współtworząc niezapomniane dzieła muzyczne. Jego wszechstronność i otwartość na różnorodne gatunki muzyczne sprawiły, że jego działalność artystyczna była niezwykle barwna i bogata.

Jako nestor śląskiej muzyki, Roman Aleksander Wojciechowski odegrał niebagatelną rolę w promowaniu kultury tego regionu. Jego teksty często poruszały tematykę życia na Śląsku, co sprawiało, że jego twórczość była bliska sercom wielu ludzi.

Dzięki niezłomnej determinacji, pasji i talentowi Roman Pazur Wojciechowski zapisuje się w historii polskiej muzyki jako postać niezwykle istotna i ceniona. W 2010 roku podczas majówkowego IV Festiwalu "Las, Woda & Blues" została odsłonięta jego gwiazda na pierwszej w Polsce Alei Gwiazd Blues'a w Sławie.

Formularz kontaktowy

Newsletter

Bądź na bieżąco

Nasz newsleter startuje już wkrótce!

Klikając „Zapisz się do newslettera” wyrażacie Państwo zgodę na naszą Politykę Prywatności. Szczegółowe informacje na temat naszej Polityki Prywatności i przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej aktualnej Polityce Prywatności. W celu rezygnacji z otrzymywania newsletterów, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: biuro@wratislavia.pl