logo
Wróć do strony festiwalu
koncert icon

news

koncert icon

01.02.2024

MAGDA PISKORCZYK

Magda Piskorczyk - czarny głos w białym kostiumie

Magda Piskorczyk, urodzona w Warszawie, jest znakomitą polską wokalistką i multiinstrumentalistką, cenioną zarówno w kraju, jak i za granicą. Trzykrotnie nominowana do najbardziej prestiżowej nagrody polskiej branży fonograficznej FRYDERYK. Dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego w świecie INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE w Memphis, Tennessee, USA. Dziewięciokrotna bluesowa wokalistka roku (2003, 2004, 2006, 2009, 2011, 2012, 2013, 2020 i 2022). We Francji nazwana „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).

Śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem, gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji, USA czy na Tajwanie.

Początki kariery Magdy Piskorczyk sięgają lat 90., kiedy to zaczęła eksperymentować z różnorodnymi stylami muzycznymi, od bluesa i soulu po muzykę etniczną. Jej głęboki, ekspresyjny głos szybko zwrócił uwagę słuchaczy i krytyków. Magda nie tylko potrafi wyśmienicie interpretować klasyczne standardy jazzowe, ale również tworzyć własne kompozycje, wzbogacając je unikalnym brzmieniem i głębokim przekazem emocjonalnym.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech twórczości Piskorczyk jest jej otwartość na różnorodność kulturową i muzyczną. Artystka nie boi się eksperymentować z różnymi tradycjami muzycznymi, integrując elementy muzyki afrykańskiej, orientalnej czy nawet ludowej. Jej koncerty to podróż przez różne kontynenty i epoki, podczas której słuchacze mogą doświadczyć bogactwa i różnorodności ludzkich dźwięków.

Magda Piskorczyk jest nie tylko utalentowaną wokalistką, ale także wybitną instrumentalistką. Gra na gitarze, harmonijce ustnej oraz instrumentach perkusyjnych, co nadaje jej występom dodatkową warstwę artystyczną i autentyczność.

Jej wkład w polską scenę muzyczną został doceniony wieloma nagrodami i wyróżnieniami, a jej koncerty cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród miłośników jazzu czy blues'a, jak i szerokiego spektrum słuchaczy poszukujących unikalnych muzycznych doświadczeń.

W skrócie, Magda Piskorczyk to niezwykle utalentowana artystka, która nieustannie zaskakuje i inspiruje swoją muzyką, przekraczając granice gatunkowe i kulturowe, aby dotrzeć do serc słuchaczy na całym świecie.

W pierwszej edycji Festiwalu Las, Woda & Blues w 2008 roku odsłoniła jako pierwsza kobieta swoją gwiazdę na pierwszej w Polsce Alei Gwiazd Blues'a na Sławskim Rynku.

Formularz kontaktowy

Newsletter

Bądź na bieżąco

Nasz newsleter startuje już wkrótce!

Klikając „Zapisz się do newslettera” wyrażacie Państwo zgodę na naszą Politykę Prywatności. Szczegółowe informacje na temat naszej Polityki Prywatności i przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej aktualnej Polityce Prywatności. W celu rezygnacji z otrzymywania newsletterów, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: biuro@wratislavia.pl