poznaj nas
logo
las woda & blues
Wróć do strony festiwalu
koncert icon

news

koncert icon

02.02.2024

ADAM KULISZ

Adam "Coolish" Kulisz

Adam Kulisz, znany również pod pseudonimem Coolish, to postać niezwykle istotna dla polskiej sceny bluesowej. Urodzony w 1966 roku w Kobiórze, od najmłodszych lat związany był z muzyką, a jego wieloletnia kariera świadczy o nieprzemijającym zaangażowaniu w ten nurt sztuki.

Swoje pierwsze kroki stawiał na festiwalu Blues Top w Sopocie już w 1985 roku, gdzie występował jako saksofonista w zespole Big John and The Rockets. Początki były obiecujące, a w kolejnych latach Kulisz aktywnie działał, wspierając liczne amatorskie formacje, głównie o charakterze bluesowym. Jego udział w różnych projektach, takich jak The Old River Blues Band czy Stereo Blues Boys, przyczynił się do rozwoju sceny bluesowej w Polsce.

Jednak to projekty pod jego własnym szyldem przyniosły mu największe uznanie. W 2004 roku zainicjował Coolish Blues Session, które później przekształciło się w Coolish Supersession, gromadząc wybitnych instrumentalistów. Równolegle założył formację K-3, która również zyskała swoje miejsce na scenie bluesowej.

Adam Kulisz koncertuje nie tylko z zespołami, ale również solowo, prezentując swoje umiejętności na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce i za granicą. Jego wszechstronność muzyczna pozwoliła mu współpracować z różnymi artystami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi, takimi jak Otis Grand czy Mofo Party Band.

Jego wkład w rozwój muzyki bluesowej został doceniony przez fanów i krytyków. Multipleksowe wyróżnienia, takie jak tytuł wokalisty roku w latach 2006, 2007, 2009, 2011, 2016 i 2022, przyznawane przez czytelników kwartalnika „Twój Blues”, potwierdzają niezaprzeczalny talent i wkład Adama Kulisza w polską scenę muzyczną.

Formularz kontaktowy

Newsletter

Bądź na bieżąco

Nasz newsleter startuje już wkrótce!

Klikając „Zapisz się do newslettera” wyrażacie Państwo zgodę na naszą Politykę Prywatności. Szczegółowe informacje na temat naszej Polityki Prywatności i przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej aktualnej Polityce Prywatności. W celu rezygnacji z otrzymywania newsletterów, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: biuro@wratislavia.pl