logo
Wróć do strony festiwalu
koncert icon

news

koncert icon

23.04.2024

Odkrywanie świata z Grzegorzem Sołtysiakiem na Festiwalu Las, Woda & Blues

.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Las, Woda & Blues, uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej prelekcji, której prowadzącym będzie Grzegorz Sołtysiak - artysta plastyk i podróżnik z bogatym doświadczeniem międzynarodowym. Grzegorz, który spędził lata 1985-1995 podróżując po świecie, dzielił swój czas między Teksas, Amerykę Południową, Australię, Oceanię, Azję i Afrykę, przynosząc ze sobą nie tylko wspomnienia, ale i głębokie zrozumienie kultury i sztuki tych regionów.

Pierwsza część jego prelekcji skupi się na Tybecie - regionie pełnym kontrowersji i piękna. Grzegorz opowie o historii podboju Tybetu przez Chiny, podstawach buddyzmu tybetańskiego oraz o magicznych miejscach, które składają się na tę unikalną kulturę. Zajmie się również tematem Shangri-La, mitycznego raju, który od dawna fascynuje odkrywców i podróżników, a także omówi geograficzne cudo jakim jest najgłębszy wąwóz świata, Yarlung Tsangpo Grand Canyon.

Drugim tematem, który poruszy, będą Indie okresu dynastii Wielkich Mogołów - czas, kiedy to subkontynent indyjski przeżywał okres niezwykłego rozkwitu kulturalnego i artystycznego. Sołtysiak opowie o zabytkach pozostałych po tej wielkiej dynastii, takich jak słynne mauzoleum Tadź Mahal czy twierdza w Agrze, przedstawiając je nie tylko jako dzieła architektury, ale też jako świadectwa historycznych przemian.

Dzięki swojemu doświadczeniu jako przewodnik turystyczny, Grzegorz Sołtysiak potrafi przekazać wiedzę w sposób fascynujący i dostępny, łącząc historię z osobistymi anegdotami i artystycznym spojrzeniem na kulturę. To prelekcja, której nie można przegapić, szczególnie dla tych, którzy kochają historię, sztukę i tajemnice świata, a także dla wszystkich, którzy cenią sobie muzykę jako uniwersalny język emocji.

Formularz kontaktowy

Newsletter

Bądź na bieżąco

Nasz newsleter startuje już wkrótce!

Klikając „Zapisz się do newslettera” wyrażacie Państwo zgodę na naszą Politykę Prywatności. Szczegółowe informacje na temat naszej Polityki Prywatności i przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej aktualnej Polityce Prywatności. W celu rezygnacji z otrzymywania newsletterów, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: biuro@wratislavia.pl