logo
Wróć do strony festiwalu
koncert icon

news

koncert icon

25.03.2024

MARCO BARTOCCIONI BAND

Głos włoskiego bluesa na festiwalu!

Marco Bartoccioni, frontman zespołu Marco Bartoccioni Band, to postać, która na włoskiej scenie bluesowej wyróżnia się nie tylko swoim charakterystycznym głosem, ale także głęboką pasją do gatunku, która przesiąka przez jego twórczość. Pochodzący z serca Włoch, Marco z sukcesem łączy klasyczne brzmienia bluesa z włoską ekspresją i temperamentem, tworząc unikalną mieszankę, która przyciąga miłośników muzyki z różnych zakątków świata.

Początki i inspiracje

Kariera Marco Bartoccioniego rozpoczęła się od wczesnego zainteresowania muzyką, a zwłaszcza bluesem, który od zawsze fascynował go bardziej niż jakikolwiek inny gatunek. Jego muzyczna podróż zaczęła się od grania na harmonijce ustnej i gitarze, co pozwoliło mu zgłębić korzenie bluesa i odkryć jego wielkich mistrzów. Wpływ artystów takich jak Muddy Waters, B.B. King, czy Eric Clapton jest wyraźnie słyszalny w jego muzyce. Marco często wspomina, że to właśnie oni ukształtowali jego muzyczną tożsamość i zainspirowali do tworzenia własnych utworów.

Marco Bartoccioni Band

Marco Bartoccioni Band powstał z potrzeby dzielenia się swoją pasją do bluesa z szerszą publicznością. Zespół składa się z grupy doświadczonych muzyków, którzy podzielają miłość do bluesa i wyraźnie komunikują tę pasję za pośrednictwem swoich energetycznych występów. Ich muzyka to połączenie klasycznego bluesa z elementami rocka i jazzu, co tworzy świeże i dynamiczne brzmienie.

Twórczość i styl

Twórczość Marco Bartoccioniego cechuje głębokie zrozumienie bluesa, co przejawia się w jego zdolności do opowiadania historii za pomocą muzyki. Jego teksty często dotykają uniwersalnych tematów takich jak miłość, strata, czy poszukiwanie szczęścia, które są przedstawiane z osobistą szczerością i emocjonalnym zaangażowaniem. W jego głosie słychać surowość i autentyczność, które są znakami rozpoznawczymi prawdziwego artysty bluesowego.

Koncerty i występy

Marco Bartoccioni Band znany jest z energicznych występów na żywo, które zachwycają publiczność intensywnością emocji i mistrzowską grą instrumentalną. Koncerty zespołu to nie tylko pokazy umiejętności muzycznych, ale także możliwość doświadczenia prawdziwego ducha bluesa. Zespół regularnie występuje na festiwalach muzycznych w Italii i za granicą, zdobywając nowych fanów i potwierdzając swoją pozycję na scenie bluesowej.

Przyszłość

Dla Marco Bartoccioniego i jego zespołu przyszłość zapowiada się obiecująco. Z planami na nowe projekty muzyczne i koncerty, Marco Bartoccioni Band kontynuuje swoją misję promowania bluesa i dzielenia się nim z kolejnymi pokoleniami. Ich muzyka nie tylko oddaje hołd tradycji, ale także wskazuje na nowe kierunki rozwoju gatunku, co czyni ich ważnymi ambasadorami bluesa w dzisiejszych czasach.

Marco wystąpi na XVI Festiwalu Las, Woda & Blues już podczas weekendu majowego :)

Formularz kontaktowy

Newsletter

Bądź na bieżąco

Nasz newsleter startuje już wkrótce!

Klikając „Zapisz się do newslettera” wyrażacie Państwo zgodę na naszą Politykę Prywatności. Szczegółowe informacje na temat naszej Polityki Prywatności i przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej aktualnej Polityce Prywatności. W celu rezygnacji z otrzymywania newsletterów, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: biuro@wratislavia.pl