logo
Wróć do strony festiwalu
koncert icon

news

koncert icon

02.04.2024

BLUES HAPPENS

Ciekawe oblicze bluesa!

W muzycznym świecie, gdzie tradycja często krzyżuje się z nowoczesnością, zespół Blues Happens wyróżnia się jako unikalne zjawisko. Powstały w okresie pandemii, ten zespół to prawdziwy melting pot muzycznych inspiracji, gdzie każdy z członków wnosi do wspólnej twórczości inny "wirus" bluesa. To właśnie ta różnorodność kształtuje niepowtarzalny charakter ich muzyki, tworząc z Blues Happens bardzo ciekawe zjawisko na polskiej scenie bluesowej.

Skład zespołu prezentuje się bardzo ciekawie, łącząc doświadczenie i pasję pięciu wyjątkowych muzyków:

  • Tomasz Boguś na perkusji,

  • Włodek Pawłowski grający na basie,

  • Michał Dplata i Rafał „Fus” Woźniak, którzy tworzą niepowtarzalne linie melodyczne na gitarach,

  • oraz Zbyszek „Maniek” Skała, wirtuoz harmonijki i charyzmatyczny wokalista.

Zespół ten nie tylko zdobył serca fanów swoją muzyką, ale także zyskał uznanie w środowisku, zdobywając wyróżnienie na XV Ogólnopolskim Festiwalu Bluesowym Las, Woda & Blues. Ten sukces jest dowodem na to, że Blues Happens to zespół, który mimo swojej stosunkowo krótkiej działalności, już zaznaczył swoje miejsce na mapie polskiej muzyki.

W tym roku Blues Happens poszerzył swoje horyzonty wydając płytę "W sercu blues", która jest zbiorem autorskich utworów. Ta płyta to nie tylko hołd dla tradycji bluesa, ale również świadectwo innowacyjności i unikalnego stylu zespołu, który potrafi w niebanalny sposób interpretować gatunek, łącząc różnorodne muzyczne wpływy.

Miłośnicy bluesa i zwolennicy zespołu będą mieli okazję ponownie zobaczyć Blues Happens na żywo w akcji już w najbliższy weekend majowy podczas tegorocznej edycji festiwalu Las, Woda & Blues, który odbędzie się w Radzyniu nad Jeziorem Sławskim. Po ubiegłorocznym sukcesie i zdobyciu wyróżnienia, nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z Blues Happens.

Formularz kontaktowy

Newsletter

Bądź na bieżąco

Nasz newsleter startuje już wkrótce!

Klikając „Zapisz się do newslettera” wyrażacie Państwo zgodę na naszą Politykę Prywatności. Szczegółowe informacje na temat naszej Polityki Prywatności i przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej aktualnej Polityce Prywatności. W celu rezygnacji z otrzymywania newsletterów, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: biuro@wratislavia.pl